כולנו יודעים כמה הפעילות הגופנית חשובה בחיינו. יכולתי למנות פה אלפי סיבות המסבירות מדוע כדאי ושווה לנו להיות פעילים בכל פרמטר בחיים: בריאות, מראה, מצב רוח, קריירה, זוגיות ועוד

למרות שאנו מודעים לחשיבות זו ושמים את בריאותינו במקום הראשון בכל תיעדוף, איננו מצליחים להתמיד באופן קבוע בפעילות הגופנית. ישנה תחושה כי אנו צריכים להתאמץ ולהילחם מלחמה יומיומית כדי להצליח להתמיד .
היום אני רוצה לחשוף בפניכם מתנה: טיפ קטן אבל גדול שיעזור לכל אחד לנהל אורח חיים בריא בקלות וללא מלחמה יומיומית. כתוצאה מכך, להיות עיריניים יותר, שמחים יותר, לרדת במשקל, לחטב את הגוף ולהיות בריאים יותר .

אם את או אתה מזדהים עם תחושת המלחמה היומיומית בהתמדה למרות הרצון לנהל אורח חיים בריא ופעיל ולהיות יותר מאושרים, המשיכו לקרוא. זה נכתב בשבילכם.

קודם כל הבינו את המקור לקושי – אפקט פסיכולוגי משמעותי הוא השאיפה לחופש וביטוי עצמי.
זאת הסיבה שאני חש שאף אחד לא יגיד לי מה לעשות ויכפה עליי את דעתו, כי אני המחליט.

ניסוי להמחשה – ב-15 השניות הבאות אני מבקש מכל קורא לחשוב על חיה וצבע. רק 15 שניות אבל בתנאי אחד: לא לחשוב על פיל אדום (ממילא זה נדיר ואף אחד לא היה חושב על הפיל הזה גם ככה).

האם חשבת על פיל אדום? האם הרגשת שאתה צריך להילחם במחשבות כדי לא לחשוב על הפיל האדום ?

אנשים מעדיפים את מה שנוח, רגיל ונגיש. שינוי  הרגלי חיים זה קשה  , ולכן להתחיל להתאמן זה קשה.

אבל ברור לנו שאם נמשיך לעשות היום בדיוק את מה שעשינו אתמול,  שום דבר לא ישתנה בחיינו ובוודאי לא לטובה  , לכן ברור לנו שצריך היום לעשות משהו אחרת .

גם את/ה כמו כולם. אנו מנסים לעשות דווקא מה שאומרים לנו לא לעשות ומה שנוח ומוכר לנו נעשה בקלות וללא מחשבה . מנגנון זה חשוב כדי שנשמור על דעותינו ועל הערכים שאנו מביאים לחברה, אך לעיתים התנהגות זו פוגעת ומזיקה לנו.

כמו שהזכרתי בהתחלה. אנו יודעים כמה פעילות גופנית ותזונה נכונה חשובות לנו, אך התחושה היא כי אלה כללים כתובים שיש לנהוג לפיהם – מה לאכול, מה לא לאכול, איזה תרגילי כושר נבצע, כמה, מתי ועוד …. אף אחד לא יגיד לי מה לעשות !!!

וכאן מתחילה המלחמה היומיומית:
אז מה עושים? אתם שואלים ובצדק, ואני מציע טיפ חזק בשני שלבים. נסו ותראו איך זה יקל עליכם:

שלב 1 – השלב החשוב ביותר הוא ההבנה של העיקרון הזה וההכרה בו

שלב 2 – עכשיו אחרי שהכרנו בכך אנחנו נבחר את מה שחשוב לנו יותר ונבצע בלי להצטער כי זו בחירה פרטית של כל אחד מאתנו בואו נבחר : לחיות חיים בריאים ופעילים ולהנות מהם

ברגע שתרגישו שזו הבחירה שלכם ובריאותכם בראש סדר העדיפויות, פשוט בצעו פעילות מעכשיו ללא דחיינות למחר.
הצוות המקצועי שלנו במועדון ישמח לסייע לך בכל עניין מקצועי.

הצוות שלנו ילווה אתכם וידריך מגוון שיעורי כושר וריקוד לביצוע ביתי בוידאו, ויחסוך לך המון זמן.

בכל שבוע נשלח שיעורים חדשים ומעניינים בחוויה ייחודית ובהתאמה אישית, והכל בתנאי שבחרתם. בחרתם בבריאות.
להתראות באימון